برای خرید انواع لباس نوزاد به چه نکاتی باید توجه کرد
برای خرید انواع لباس نوزاد به چه نکاتی باید توجه کرد

برای خرید انواع لباس نوزاد به چه نکاتی باید توجه کرد، خرید لباس نوزاد برای کسانی که برای اولین بار تجربه شیرین مادر و پدر شدن را دارند، یک چالش مهم محسوب می‌شود. همچنین اگر برای تولد اولین نوه خود به دنبال تکمیل لیست وسایل سیسمونی نوزاد پسر و دختر باشید هم ممکن است با این چالش روبرو شوید. این‌که پیش از تولد کودک چه لباس‌هایی را باید بخرید و پس از به دنیا آمدن نوزاد در ماه‌های اول و پس از آن به چه لباس‌هایی نیاز دارید؟

اولین نکته‌ای که در خرید لباس نوزاد پسر یا دختر خودتان باید بدانید این است که نوزادان بر خلاف بزرگسالان نیاز دارند که در طول یک روز چند بار لباس‌هایشان عوض شود. البته این تمام ماجرا نیست، نوزادان به شکل غیر قابل تصوری رشد می‌کنند و بزرگ می‌شوند و این را می‌توانید از لباس‌هایی که به سرعت کوچک و غیرقابل استفاده می‌شود بفهمید. کمی برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند به پدر و مادرهای جوان کمک کند که هزینه زیادی برای خرید لباس نوزادی نکنند و در عین حال با موقعیتی مواجه نشوند که نوزاد کوچک‌شان هیچ لباس مناسبی برای پوشیدن ندارد.

خرید لباس نوزاد بر اساس نیازهای کوچک آن‌ها

بهترین راه صرفه‌جویی در خرید انواع پوشاک نوزاد این است که لیستی از همه لباس‌هایی که یک نوزاد در طول مراحل رشد خود به آن‌ها نیاز دارد تهیه کنید. این لیست به شما می‌گوید چه لباس‌هایی را خریداری کنید که نوزاد شما را گرم و راحت نگه می‌دارد.

زیر پیراهنی سرهمی

سرهمی‌های بدون پا و آستین کوتاه برای نوزادان یکی از لباس‌های اساسی مهم به شمار می‌رود، سرهمی نوزاد همان لباسی است که در طول تابستان و در خانه نوزاد دختر یا پسر شما می‌تواند به تنهایی بپوشد و در زمستان به عنوان لایه زیرین لباس‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

کلاه نوزاد

کلاه نوزاد مهم‌ترین بخش لباس است که نباید آن را فراموش کنید، کلاه‌ها به خوبی سر حساس نوزاد تازه متولد شده شما را گرم نگه می‌دارند. با دو کلاه نوزاد شروع کنید که همیشه اگر یکی از آن‌ها به شست و شو نیاز داشت یک کلاه برای پوشیدن وجود داشته باشد.

جوراب نوزاد

حتی در تابستان هم از جوراب‌ها غافل نشوید، بدن نوزادان تازه متولد شده در برابر کوچک‌ترین سرمایی می‌تواند بسیار ضعیف و شکننده باشد. پاهای نوزادان را به ویژه در ابتدا با جوراب گرم و راحت نگه دارید.

پنج جفت جوراب برای شما کافی است. توصیه می‌کنیم برای نوزادان بسیار کوچک از جوراب تنگ یا کفش‌های سفت و سخت استفاده نکنید. این کار پارهای نوزاد را بد فرم می‌کند و از رشد طبیعی آن جلوگیری می‌کند.

شلوار نوزاد

به ویژه اگر در فصل زمستان هستید حتما به چند شلوار کوچک برای گرم نگه داشتن پاهای کوچک نوزاد دختر یا پسرتان نیاز دارید. شلوار پشمی یا شلوار نخی ضخیم بهترین انتخاب‌ها هستند. چهار تا هشت شلوار انتخاب کنید. به دنبال شلواری باشید که کمر آن حالت کشی داشته باشد اما به اندازه کافی راحت باشد.

علاوه بر این لباس‌های ضروری شما در طول زمستان به یک تا سه ژاکت و پلیور و همچنین کاپشن سرهمی یا کاپشن کوتاه نیاز دارید.

ریپورتاژ پایین سایت